NATIOS Xylitol, Březový cukr, 1000 g

Xylitol (březový cukr) vypadá a chutná jako obyčejný cukr, ale má o 40 % méně kalorií. Xylitol se v malém množství nachází v mnoha druzích ovoce a zeleniny, a proto je považován za přírodní. Je běžnou složkou žvýkaček bez cukru, bonbonů, potravin vhodných pro diabetikya výrobků pro péči o ústní dutinu.

Dostupnost Skladem
Kód: 792
280 Kč
NATIOS Xylitol, Březový cukr, 1000 g
Dárek
Dárek
K objednávce nad 1000Kč od nás dostane malý dárek na chuť
Doprava zdarma
Doprava zdarma
Dopravné zdarma v ČR a SR u objednávek nad 1800 Kč.

Xylitol

Xylitol (březový cukr) vypadá a chutná jako obyčejný cukr, ale má o 40 % méně kalorií. Xylitol se v malém množství nachází v mnoha druzích ovoce a zeleniny, a proto je považován za přírodní. Je běžnou složkou žvýkaček bez cukru, bonbonů, potravin vhodných pro diabetiky a výrobků pro péči o ústní dutinu.

Xylitol je řazen mezi cukerné alkoholy. Přestože cukerné alkoholy jsou technicky vzato sacharidy, většina z nich nezvyšuje hladinu cukru v krvi, což z nich činí oblíbená přírodní sladidla.

Benefity používání xylitolu jako sladidla:

  • Xylitol má nízký glykemický index o hodnotě 7. Oproti tomu klasický cukr má hodnotu glykemického indexu až 10x větší (70). Díky tomu je vhodný také pro diabetiky. [1]

  • Xylitol dokáže vyhladovět škodlivé bakterie v ústech, čímž snižuje tvorbu zubního plaku, zubního kazu a pomáhá proti zápachu z úst. Proto je hodně užíván například ve žvýkačkách. [2, 3, 4]

Způsob použití:

Je ideální na pečení, všechny druhy koláčů a ovocných zavařenin, protože je odolný vůči vysokým teplotám a neztrácí své přirozené vlastnosti. Můžete ho používat jako náhradu běžného cukru.

xylitos natios

 

Složení:

100% xylitol - březový cukr krystalický

Nutriční hodnoty ve 100 g
Energetická hodnota 1000 kJ / 240 kcal
Tuky 0 g
z toho nasycené mastné kyseliny 0 g
Sacharidy 99,8 g
z toho cukry 99,8 g
Bílkoviny 0 g
Vláknina 0 g
Sůl 0 g

Výrobek může obsahovat lepek, arašídy a jiné ořechy, sezam, sóju, celer, hořčici, lupinu a SO2 vzhledem k balení v zařízení, kde je produkt v kontaktu s výrobky obsahující tyto alergeny.

Balení: 1 000 g

Skladování: Skladujte na suchém, chladném a temném místě.

Upozornění: Doporučená denní dávka je cca 15 g. Při vyšších dávkách může způsobovat u některých lidí zažívací potíže. Nedoporučuje se pro děti mladší 3 let. Xylitol je toxický pro psy a další domácí zvířata

Země původu suroviny: Finsko

Distributor: Natios Health, s.r.o.