Vitamín D3 1000 IU 50ml

Značka: WoldoHealth

Doplněk stravy Vitamín D3 1.000 I.E. pomáhá udržet normální stav zubů a kostí, přispívá k udržení normální činnosti svalů a příznivě ovlivňuje funkci imunitního systému.

Dostupnost Skladem
Kód: 60
359 Kč 359 Kč / 1 ks
Vitamín D3 1000 IU 50ml
Značka: WoldoHealth
2475 1 vitamin d3 bez prisad
Akce Tip
Dárek
Dárek
K objednávce nad 1000Kč od nás dostane malý dárek na chuť
Doprava zdarma
Doprava zdarma
Dopravné zdarma v ČR a SR u objednávek nad 1800 Kč.

Doplněk stravy Vitamín D3 1.000 I.E. pomáhá udržet normální stav zubů a kostí, přispívá k udržení normální činnosti svalů a příznivě ovlivňuje funkci imunitního systému. Vitamín D vzniká přirozeně v lidském těle díky dopadání slunečních paprsků na naši kůži. Vitamín D3 je rozpuštěn v 100% MCT kokosovém oleji pro lepší vstřebávání a dodáván v balení z jantarového skla, která slouží k ochraně před UV zářením a zajišťuje optimální trvanlivost. Součástí balení je kalibrovaná lékařská pipeta pro přesné dávkování. Produkt neobsahuje žádná aditiva jako jsou GMO, laktóza, lepek, barviva nebo stabilizátory. Náš výrobek je vhodný pro vegetariány, s ověřeným původem účinných látek a certifikací.

Vitamín D je důležitý pro posílení imunitního systému, který nás chrání před infekcemi všeho druhu. Lidské tělo si umí vitamín D vytvořit samo, ale vzhledem k našemu životnímu stylu a stravovacím návykům jej více než 95 % populace v České republice nemá dostatek. Vitamin D patří mezi vitaminy rozpustné v tucích. Vitamin D (kalciferol) se vyskytuje ve dvou formách – ve formě vitaminu D3 a vitaminu D2. Vitamin D3 (cholekalciferol) se tvoří v důsledku ozáření slunečními (UVB) paprsky přímo v kůži.

Nejlepší vitamín D3:
Vitamín D v našem těle ovlivňuje více než 200 různých funkcí, receptory pro vit D se nacházejí téměř ve všech tkáních našeho těla. Zde je stručný výčet těch nejdůležitějších funkcí vitaminu D:

  • přispívá k normální hladině vápníku v krvi,
  • přispívá k udržení normálního stavu kostí,
  • přispívá k udržení normální činnosti svalů,
  • přispívá k udržení normálního stavu zubů,
  • přispívá k normální funkci imunitního systému,
  • podílí se na procesu dělení buněk.

Proč nemáme dostatek vitaminu D?
Vzhledem k naší zeměpisné poloze je těžké dosáhnout dostatečného osvit, proto je potřeba. Navíc trávíme mnoho času ve vnitřních prostorách. Pokud připočteme náš jídelníček, jehož součástí jsou ryby jen zřídka, pak není zajištění dostatečného množství nic jednoduchého. Z tohoto důvodu má dostatek vitaminu D asi jen 5 % z nás. S nedostatkem vitamínu D v naší stravě a nedostatkem slunečního světla po celý rok se hladina vitamínu D snižuje.

Vitamin D3 je jedna z forem vitaminu D. Pro lidské tělo je nezbytný především proto, že umožňuje lepší vstřebávání a využití vápníku, který má velký význam pro naše zuby a kosti. Stejně tak je tento vitamin rozpustný v tucích důležitý i pro správné fungování imunitního systému. Je tedy pochopitelné, že při jeho nedostatku hrozí vznik zdravotních komplikací. Proto bychom neměli podceňovat přísun vitamínu D3 a nespoléhat pouze na sluneční záření, které je zdrojem vitamínu D.  Vitamin D se skládá z několika sloučenin, přičemž ta nejdůležitější a také nejznámější forma se nazývá (cholekalciferol) neboli vitamin D3. Woldohealth Vitamin D3 o síle 1000 I.U. je vitamín D3 rozpuštěný ve 100% MCT oleji, který zajišťuje vysokou biologickou dostupnost Vitaminu D3.

Vitamín D pro děti:
Pro zdravý vývoj kostí u dětí je doplňování vitaminu D nejzásadnější v prvním roce života (jako prevence křivice). Zároveň ovšem vitamin D podpoří i jejich imunitu. Mateřské mléko obsahuje jen velmi málo vitaminu D, a proto je doplňování vitaminu D pro kojence důležité. Aktuální doporučení českých pediatrů pro děti do 12 měsíců je 400-500 IU vitaminu D denně. Vitamin D pro miminka a malé děti se podává ve formě kapek.