NATIOS Electrolyte Complex, Elektrolyt komplex, Malina, 600 g

Značka: NATIOS

Elektrolyty značky Natios jsou vhodné pro každého sportovce, který vykonává fyzickou aktivitu a chce se zaměřit na regeneraci, podporu růstu svalů, přísun energie během výkonu nebo chce snižít zadržovanou vodu v těle. Jedná se o optimální kombinaci 6 důležitých elektrolytů a 12 aminokyselin: 9 esenciálních a 3 semi-esenciálních.

Tyto složky vám pomohou posunout své hranice a optimalizovat výkon například při tréninku, běhu, cyklistice, výšlapu či jakékoliv namáhavé fyzické práci. Díky vysokému obsahu vitamínu C a obsahu vitamínu B6 je elektrolyt komplex vhodný také pro celkové zdraví organismu a posílení imunity. Příchuť maliny s kousky ovoce potěší každého milovníka lesních plodů.

  • Slazeno stévií a inulinem
  • Vhodné pro vegany
  • Bez zbytečných přísad a éček
Dostupnost Skladem
Kód: 348
989 Kč
NATIOS Electrolyte Complex, Elektrolyt komplex, Malina, 600 g
Značka: NATIOS
6078 natios electrolyte complex elektrolyt komplex malina 600 g
Novinka
Dárek
Dárek
K objednávce nad 1000Kč od nás dostane malý dárek na chuť
Doprava zdarma
Doprava zdarma
Dopravné zdarma v ČR a SR u objednávek nad 1800 Kč.

Správná elektrolytická rovnováha

Elektrolytická rovnováha je velmi důležitá pro správné fungování celého organismu. Při vychýlení elektrolytické rovnováhy je možné pozorovat neoptimální fungování svalů a nervové soustavy (křeče) a nebo nadměrné zadržování vody.

Doplňování elektrolytů je důležité hlavně při intenzivní fyzické aktivitě, kdy je rovnováha elektrolytů ohrožená. Tento doplněk stravy přináší optimální řešení, rychle a efektivně doplnit všech 6 elektrolytů: hořčík, sodík, draslík, vápní, fosfor a chloridy.

Elektrolyty jsou malé nabité rozpuštěné částice, neboli ionty, které v kapalných roztocích vedou elektrický proud a v lidském těle přebírají mnoho úkolů. Tělo dospělého člověka tvoří asi 60 % vody, což znamená, že téměř každá tekutina a buňka v těle obsahuje elektrolyty. Elektrolyty pomáhají tělu regulovat chemické reakce. Také pomáhají udržovat rovnováhu mezi tekutinami uvnitř a vně buněk a buňky v těle je využívají k vedení elektrických nábojů, díky nimž je možné například stahování svalů

Natios Electrolyte Complex mimo jiné s sebou přináší také 12 aminokyselin, přičemž 9 je esenciálních a 3 semi-esenciální. Tyto aminokyseliny v těle hrají obrovskou škálu důležitých rolí a to od syntézy neurotransmiterů, enzymů a hormonů až po regeneraci a tvorbu svalové hmoty.

Aminokyseliny se dělí do dvou základních kategorií: esenciální a neesenciální. Esenciální aminokyseliny jsou takové aminokyseliny, které lidský organismus nedokáže sám vytvořit, to znamená, že je nutné je přijímat z potravy popřípadě z doplňků stravy. Neesenciální aminokyseliny si lidské tělo dokáže za určitých podmínek samo vytvořit.

Zmiňujeme zde však také semi-esenciální aminokyseliny. To je zvláštní označení pro některé neesenciální aminokyseliny (například histidin), které si tělo sice umí vytvořit, ale jejich tvorba je v některých případech nedostatečná. Nedostatečná tvorba těchto aminokyselin může nastávat například při onemocnění či vysoké fyzické námaze.

 

Aminokyseliny:

  • Glutamin podporuje doplňování svalového glykogenu po vyčerpávajícím cvičení a přispívá ke zdravé funkci nervového systému a mozku. Glutamin je považován za nezbytný pro regeneraci a zotavení, podporuje metabolismus svalových bílkovin a pomáhá zvětšovat objem svalů.

  • Kombinace leucinuvalinu a isoleucinu, známá také jako BCAA podporuje regeneraci a tvorbu svalové hmoty a pomáhá snížit svalovou únavu.

  • L-Lysin podporuje funkce kardiovaskulárního systému, syntézu bílkovin a zvyšuje vstřebávání, působení a fixaci vápníku.

  • L-Methionin je esenciální aminokyselina potřebná pro normální růst a vývoj člověka a také zabraňuje tvorbě "špatného" cholesterolu.

  • L-Tryptophan a L-Phenylalanine jsou prekurzory neurotransmiterů a podporují tak správnou funkci nervové soustavy

  • L-Tyrosine je základní složka téměř všech bílkovin v těle. Je také nezbytný pro přirozenou tvorbu dopaminu, který je potřebný pro normální funkci a kontrakci svalů.

  • Mezi další obsažené aminokyseliny patří L-Threonin, L-Histidin a L-Cystein. O účincích těchto aminokyselin se však v rámci současné legislativy již nesmíme zmiňovat.

 

Doporučené dávkování: 

Jako doplněk smíchejte 1 zarovnanou odměrku (15 g) s 650 ml vody před, během, po a nebo mezi tréninkem.

 

Podrobné složení: L-glutamin, L-keucin, L-Valin, L-Isoleucin HCl, L-Threonin, L-Histidin HCl, L-Cystein HCl, L-Methionin, L-Fenylalanin, L-Tryptofan, L-Tyrosin, chlorid sodný (sůl), citrát draselný, hydrogenfosforečnan vápenatý 2-hydrát, malát hořečnatý, vitamín C (kyselina askorbová), vitamín B6 (P-5-P), kyselina citrónová, prášek z kořene červené řepy, steviol-glykosidy, inulin, aroma

Alergeny: Tento výrobek neobsahuje žádné z hlavních potravinových alergenů: mléko, vejce, ryby, korýše, ořechy, pšenici, arašídy ani sóju. Neobsahuje lepek.

Skladování: Na suchém a tmavém místě, při pokojové teplotě 25 °C.

Upozornění: Uchovávejte mimo dosah dětí. Není náhradou pestré stravy. Doplněk stravy. Nevhodné pro děti, těhotné a kojící ženy. Nepřekračujte doporučenou denní dávku.

Hmotnost balení: 600 g

Vyrobeno v EU.

Distributor: Natios Health, s.r.o.