Hydrophil Bambusový mezizubní kartáček (6 ks) - 0,40 mm -

Značka: Hydrophil

Stylové mezizubní kartáčky The Humble pro denní použití vám dají opravový důvod k úsměvu. Jsou vyrobené pod drobnohledem zubařů, jednoduše vyčistí i nejnedostupnější zubní mezírky, a pomohou tak zlepšit celkové zdraví ústní dutiny. Rukojeť je vyrobena ze 100% rozložitelného a udržitelně vypěstovaného bambusu, štětinky pak z vysoce kvalitního nylonu-6. Kromě toho vás zahřejí také na duši. Jejich koupí totiž poskytnete přístup k péči o chrup lidem bez prostředků skrz organizaci The Humble Smile.

V The Humble všechny své mezizubní kartáčky, čističe jazyka i dentální nitě vyrábí s úctou ke zdraví člověka i přírody. Produkty prochází přísnou kontrolou zubních lékařů a vznikají z rostlinných a rozložitelných materiálů. Mise této značky je totiž vymýtit z tohoto světa plasty. Hlavními aktéry jsou FSC certifikovaný bambus a kukuřičný škrob. Štětinky kartáčků a vlákna zubních nití pak vyrábí z nylonu-6, který neobsahuje nežádoucí BPA. Výrobky jsou vhodné pro vegany a část výtěžku z každého produktu putuje na dobročinné projekty.

Dostupnost Skladem
Kód: 456
129 Kč
Hydrophil Bambusový mezizubní kartáček (6 ks) - 0,40 mm -
Značka: Hydrophil
images (1)
Novinka
Dárek
Dárek
K objednávce nad 1000Kč od nás dostane malý dárek na chuť
Doprava zdarma
Doprava zdarma
Dopravné zdarma v ČR a SR u objednávek nad 1800 Kč.

Stylové mezizubní kartáčky The Humble pro denní použití vám dají opravový důvod k úsměvu. Jsou vyrobené pod drobnohledem zubařů, jednoduše vyčistí i nejnedostupnější zubní mezírky, a pomohou tak zlepšit celkové zdraví ústní dutiny. Rukojeť je vyrobena ze 100% rozložitelného a udržitelně vypěstovaného bambusu, štětinky pak z vysoce kvalitního nylonu-6. Kromě toho vás zahřejí také na duši. Jejich koupí totiž poskytnete přístup k péči o chrup lidem bez prostředků skrz organizaci The Humble Smile. A protože každá ústa, každý zub i každá mezizubní mezírka je jiná, vyrábí v The Humble hned devět různých velikostí.

Jak se o mezizubní kartáček správně starat?

 1. Držte jej v suchu: Bambusu vyhovuje skladování v suchém prostředí. Dejte mu proto dostatek vzduchu a raději ho neuchovávejte v nádobách, v nichž se může hromadit voda.
 2. Štětinky po použití opláchněte, stejně jako jste zvyklí u klasického kartáčku na zuby.

Co s ním, až doslouží?

 • Nylonové štětinky oddělte od bambusové rukojeti pomocí kleští. Tím z bambusu odstraníte kovové části, které drží štětinky připevněné k rukojeti. Štetinky jsou k recyklaci bohužel příliš drobné, proto je prosím vyhoďte do směsného odpadu.
 • Bambusovou rukojeť můžete zkompostovat. Během 6 měsíců by se měla rozložit.

 

Jak vybrat správnou velikost?

 • Jedna odpověď pro všechny neexistuje. Naše zuby jsou stejně individuální jako jsme i my - lidé.
 • Často se navíc stane, že jeden člověk potřebuje několik velikostí. Ani mezery mezi zuby nejsou stejné a na některé je potřeba užší náčiní než na jiné.
 • Se správným výběrem tloušťky vám pomůže zubní lékař nebo se zeptejte odborníků na dentální hygieně
 • Správná velikost je taková, která zcela vyplní mezizubní prostor.
 • Kartáček by neměl jít do mezizubního prostoru příliš lehce, ale neměli bychom ho tam ani tlačit silou. Jde tedy o to, najít zlatou střední cestu.

5 tipů ke správnému mezizubnímu pulírování

 • Nikdy netlačte. Pokud se kartáček do mezírky nevejde bez vynaložení síly, zkuste menší velikost.
 • Pro opravdu pečlivě čisté mezizubní prostory budete pravděpodobně potřebovat několik velikostí kartáčků. Každá mezírka je zkrátka jinak široká.
 • Jakmile se dostanete kartáčkem mezi zuby, pohybujte s ním horizontálně. Dopředu a dozadu. Nikdy ho netahejte vertikálně k dásním.
 • Pokud některé vaše zuby stojí tak těsně u sebe, že mezi sebe nepustí ani ten nejužší mezizubní kartáček, použijte dentální nit nebo párátko.
 • Mezizubní kartáčky používejte ideálně 2x denně jako doplňkovou péči k čištění zubů klasickým kartáčkem.

 

Čím se nám značka The Humble vkradla do srdcí?

 • Je prověřená zubaři. Její výrobnu opouští jen produkty schválené odborníky. Přispět k lepšímu zdraví lidí je totiž v The Humble prioritou číslo jedna.
 • Je vysazená na kvalitu. Standardy výroby má nastavené tak vysoko, že se k zákazníkům dostávají pouze produkty prémiové kvality.
 • Je ekoložka. Materiály, proces zpracování i obaly si vybírá pro jejich minimální dopad na životní prostředí.
 • Je designová. Její produkty dostaly minimalistický skandinávský design, který se jen tak neokouká.
 • Je štědrá. Prostřednictvím své organizace Humble Smile Foundation daruje lidem v nouzi pomůcky pro dentální hygienu a část výtěžku z prodeje každého svého produktu.

"Přidejte se. Udělejte změnu. Zvolte skromnost a pokoru s The Humble."

Noel Abdayem – Zakladatel & CEO The Humble

Zatímco vyspělé země spotřebovávají jeden plastový kartáček za druhým a plní s nimi oceány a skládky, spousta dětí na světě nemá ke kvalitním dentálním výrobkům žádný přístup. Zubní lékař Noel se tak začal ptát, jak může změnit zaběhlý způsob výroby a spotřebovávání a zároveň pomoci lidem bez dostatku zdrojů na kvalitní zubní péči. Netrvalo dlouho a v roce 2013 své myšlenky zhmotil ve značce The Humble, jejíž anglický název vyjadřuje skromnost a pokoru. Noel a celý jeho tým svou prací vyjadřují vděčnost, že se narodili v tak pokrokové zemi jako je Švédsko, a oplácí ji lidem, kteří takové štěstí neměli.

"Ve Švédsku jsme se naučili milovat planetu Zemi. Vážíme si přírody, hledáme udržitelné zdroje energie, snažíme se minimalizovat odpad a využíváme každé příležitosti k ochraně našeho krásného světa."

Vyvinuté k dokonalosti pod dohledem zkušených zubařů 

Na výrobu v The Humble dohlíží přísným okem odborníci přes dentální hygienu a zubaři. Prioritou celé značky je přinášet na trh efektivní výrobky, které lidem pomohou k lepšímu zdraví. Nebojí se proto trávit velké množství času testováním a zdokonalováním výrobků do té nejvyšší kvality.

Plast patří minulosti

Každý rok na světě lidé od úst odhodí přes 3,6 miliardy plastových zubních kartáčků. Kde jim je konec? Většina leží na skládkách nebo pluje v oceánech. U nás v Česku se recykluje jen něco přes 60 % plastového odpadu, zbytek končí na skládkách či ve spalovnách. Jen Praha je tak schopná za rok vyprodukovat několik desítek tun nerecyklovaného plastového odpadu pouze ze zubních kartáčků.

V The Humble proto vytvořili pomůcky pro dentální hygienu, které místo plastu používají rozložitelné alternativy, a přesto jsou účinné stejně jako jejich plastoví příbuzní. Základním materiálem je bambus. Ten ošetřují přírodním rostlinným voskem, aby zlepšili jeho hygienické vlastnosti a byl příjemnější na dotek.

 

Bambus jako dokonalý materiál

Bambus je skvělý a šetrný materiál. Některé druhy této dřeviny vyrostou až o 1 metr denně! Navíc vytváří na stejné ploše víc kyslíku než jiné stromy a nepotřebuje pesticidy a jiné chemikálie na podporu dozrávání. Výrobky z čistého bambusu jsou samozřejmě plně rozložitelné.

A budou mít pandy co žrát?

Na bambusové kartáčky se používá odrůda moso bamboo neboli Listoklasec jedlý (Phyllostachys edulis), kterou pandy nežerou. Pandy velké, kterých je ve volné přírodě jen asi 1 700 jedinců, se živí především odrůdami Pseudosasa japonica (Bambus metake), Phyllostachys nigra (Černý bambus) a Phyllostachys bissetii (Listoklasec Bissetův). Stejně tak pandy červené. Nemusíte mít tedy obavy, že byste brali pandám bambus od tlamiček.

 

A mysleli i na štětinky 

Jediný přírodní materiál, který má stejné vlastnosti jako nylon, jsou prasečí štětiny nebo srst jezevce. A tím si v The Humble zuby opravdu čistit nechtějí. Štětinky svých produktů proto vyrábí z nylonu-6, který neobsahuje nežádoucí BPA (Bisphenol A). Oproti jiným druhům nylonu je o něco měkčí, což je dobré pro zuby, a neabsorbuje tolik vody, tudíž lze kartáček snáze udržet hygienicky čistý. Dodává jim je navíc firma DuPont, která má s jejich výrobou přes 70 let zkušeností.

The Humble Smile Foundation

Čištěním mezizubních prostorů či jazyka se značkou The Humble můžete pomoci lidem v nouzi. Jak je to možné? Část výtěžku z každého produktu a také samotné výrobky totiž putují na podporu neziskové organizace The Humble Smile. Ta poskytuje rodinám v nouzi pomůcky pro zubní hygienu a vzdělávání v oblasti péče o ústní dutinu.

Certifikáty

Na výrobcích The Humble, které najdete ve virtuálních regálech našeho e-shopu, se vyjímají tyto mezinárodně uznávané certifikace:
[[vegan_society]]

 

Zajíček "cruelty free and vegan" od organizace PETA:

 • Logo označuje celé značky.
 • Všechny produkty značky s tímto logem jsou veganské a nebyly testované na zvířatech.

 

 

Musí být produkty vyrobené v Asii vždycky jen ekologické zlo?

V ideálním světě by se všude prodávaly pouze produkty lokální výroby a z lokálních surovin. K takovému ideálu je ale daleko a trh a ekonomika nějak fungují. V tom všem nikdy není nic jen černobílé. My za své poslání považujeme hledat a nabízet alternativy, které něco skutečně zlepšují, jsou v něčem udržitelnější a ekologičtější.

Snažíme se české výrobce vyhledávat a podporovat. Pokud ale chceme nabízet opravdu širokou škálu produktů ve všech segmentech, musíme sáhnout i do cizích vod. I drtivá většina evropských firem, které se soustředí zejména na kategorii zero waste produktů, vyrábí na nějakém místě v Asii. Ať už Číně, Taiwanu či Indii. Proč? Především kvůli dostupnější ceně a velkým kapacitám.

Jak se říká, důvěřuj, ale prověřuj. Určitě je tedy žádoucí se zajímat o to, jak konkrétní asijská továrna funguje. Jestli nabízí svým pracovníkům férové podmínky, jestli dbá na ekologické faktory, nebo zda zaručuje vysokou kvalitu.

Pokud tomu tak je, považujeme i produkty z Asie za schůdné. Obzvláště proto, že si koupíte jeden produkt, který pak nahradí stovky, ne-li tisíce jednorázových. Bilance uhlíkové nebo obecně ekologické stopy je pak podle nás jasně pozitivn