Hydrophil Bambusový kartáček (medium) - natural

Značka: Hydrophil

Udržitelně vyrobené produkty nemusí být nudné. Dokazují to i tyto bambusové zubní kartáčky Hydrophil, které jsou vyrobeny s maximálním ohledem na životní prostředí a s originálním designem. Vypadají opravdu skvěle a výjimat se budou nejen ve vaší koupelně. Zkuste je přibalit do batohu, který si berete na festival či víkend strávený pod širákem. Zaručeně vzbudíte pozornost!

Kartáček je vyroben ze 100% obnovitelných zdrojů. Jeho tělo je z bambusu a středně měkké štětinky z ricinového oleje. Domů vám samozřejmě dorazí v ekologické a recyklované papírové krabičce.

Za značkou Hydrophil stojí partička tří kamarádů z Hamburku. Kluci měli nejprve blog - blog o vodě, protože bez vody není život a je třeba se o ni starat. A mluvit o tom, že je třeba se o ni starat!  V létě 2013 během cyklovýletu začali ti tři vymýšlet, jak by se dalo a zda by se dalo vyvíjet produkty, které budou nejen veganské, ale také ideálně 100% šetrné k vodě.

Dostupnost Skladem
Kód: 453
99 Kč
Hydrophil Bambusový kartáček (medium) - natural
Značka: Hydrophil
images
Novinka
Dárek
Dárek
K objednávce nad 1000Kč od nás dostane malý dárek na chuť
Doprava zdarma
Doprava zdarma
Dopravné zdarma v ČR a SR u objednávek nad 1800 Kč.
 

Udržitelně vyrobené produkty nemusí být nudné. Dokazují to i tyto bambusové zubní kartáčky Hydrophil, které jsou vyrobeny s maximálním ohledem na životní prostředí a s originálním designem.

Vypadají opravdu skvěle a výjimat se budou nejen ve vaší koupelně. Zkuste je přibalit do batohu, který si berete na festival či víkend strávený pod širákem. Zaručeně vzbudíte pozornost!

Kartáček je vyroben ze 100% obnovitelných zdrojů. Jeho tělo je z bambusu a středně měkké štětinky z ricinového oleje. Domů vám samozřejmě dorazí v ekologické a recyklované papírové krabičce. Pokud se pro něj rozhodnete, i vy přispějete ke snížení výroby a spotřeby plastových produktů.

Upozorňujeme, že zpočátku se výjimečně může stát, že vám několik jednotlivých štětinek vypadne. Důvod je ten, že do bambusu štětinky nelze tak efektivně uchytit jako do plastu. Ale není třeba se nijak bát - nijak to nesnižuje funkčnost kartáčku.

Správná péče o chrup u kartáčku nekončí

Prozelenit a ozdravit rituál čištění zubů vám pomohou také naše skvělé zubní pasty. Kromě dospěláckých u nás najdete také celou řádku past pro děti, bez obsahu škodlivých přísad a s báječnou chutí. Na některé věci jsou ale i kartáček s pastou příliš krátcí. O ty nejtitěrnější mezírky se proto postará mezizubní kartáček. A o péči se hlásí také jazyk. Jeho čištění už dávno není jen očistnou jogínskou technikou. Škrabka zbaví jazyk nahromaděných bakterií, zpříjemní tak dech a zlepší celkové zdraví dutiny ústní. 

Proč bambus?

Bambus má řadu výhod. Je ho hodně a roste rychle (ve správných podmínkách zvládne až 1 metr/den). To znamená více kyslíku a více zpracovaného CO2. Na světě pokrývá asi 32 mil. Ha (opravdu hodně fotbalových hřišť) a k jeho pěstování netřeba žádných pesticidů, protože je přirozeně antibakteriální. A to se přenáší i do kartáčků - antibakteriální látky umí hubit nejrůznější zárodky bakterií, které by nám jinak dělaly v ústech neplechu. No a kromě toho všeho je bambus opravdu pevný a příjemný do ruky.

Navíc je rozložitelný a tak nejjednodušším řešením je (až doslouží) vrátit jej zpět Zemi - prostě je někde v lese zakopat. Nebude to dlouho trvat a rozloží se. Druhou možností je prostě jej spálit.

Co je to vlastně ten ricinový olej?

Ricinový olej je rostlinný olej pocházející ze semen Skočce obecného, který roste především v Indii, Číně a Brazílii. Skládá se asi z 80 % z olejových kyselin, které jsou používané pro výrobu polyamidových vláken, tedy nylonu, na štětinky kartáčku. Jenže! I přesto, že se jedná o látku čistě přírodní, neznamená to, že pokud z ní vyrobíte (bio)plast, tak že je biodegradabilní. Až tedy kartáček doslouží, hlavu se štětinkami ulomte a hoďte to směsného odpadu. Tělo kartáčku pak můžete zakopat nebo vyhodit v lese, rozloží se.

A co barvy?

Asi dává smysl, že když už si Hydrophil zakládá na 100% čistotě svých výrobků, nebude používat žádné chemické barvy. A je to tak. Spolupracují s firmou AURO, která se už přes 30 let věnuje výrobě barev z přírodních látek. Jejich barvy jsou snadno odbouratelné, nezatěžují životní prostředí a navíc jsou, alespoň podle nás, fakt pěkné.

A budou mít pandy co žrát?

Na bambusové kartáčky a pouzdra se používá odrůda moso bamboo neboli Listoklasec jedlý (Phyllostachys edulis), kterou pandy nežerou. Pandy velké, kterých je ve volné přírodě jen asi 1.700 jedinců, se živí především odrůdami Pseudosasa japonica (Bambus metake), Phyllostachys nigra (Černý bambus) a Phyllostachys bissetii (Listoklasec Bissetův). Stejně tak pandy červené. Nemusíte tedy mít obavy, že byste brali pandám bambus od tlamiček.

A zase ta Čína!

Ano, je to tak. I tyto kartáčky jsou vyráběné v Číně. Ale zodpovědně. Kluci z Hydrophilu továrnu znají, pravidelně ji navštěvují a mají neustálý přehled o tom, co se v továrně děje a jak probíhá samotný proces výroby. Chcete vědět, kde se narodil váš kartáček? Pak mrkněte na tohle video:

Musí být produkty vyrobené v Asii vždycky jen ekologické zlo?

V ideálním světě by se všude prodávaly pouze produkty lokální výroby a z lokálních surovin. K takovému ideálu je ale daleko a trh a ekonomika nějak fungují. V tom všem nikdy není nic jen černobílé. My za své poslání považujeme hledat a nabízet alternativy, které něco skutečně zlepšují, jsou v něčem udržitelnější a ekologičtější.

Snažíme se české výrobce vyhledávat a podporovat. Pokud ale chceme nabízet opravdu širokou škálu produktů ve všech segmentech, musíme sáhnout i do cizích vod. I drtivá většina evropských firem, které se soustředí zejména na kategorii zero waste produktů, vyrábí na nějakém místě v Asii. Ať už Číně, Taiwanu či Indii. Proč? Především kvůli dostupnější ceně a velkým kapacitám.

Jak se říká, důvěřuj, ale prověřuj. Určitě je tedy žádoucí se zajímat o to, jak konkrétní asijská továrna funguje. Jestli nabízí svým pracovníkům férové podmínky, jestli dbá na ekologické faktory, nebo zda zaručuje vysokou kvalitu.
Pokud tomu tak je, považujeme i produkty z Asie za schůdné. Obzvláště proto, že si koupíte jeden produkt, který pak nahradí stovky, ne-li tisíce jednorázových. Bilance uhlíkové nebo obecně ekologické stopy je pak podle nás jasně pozitivní.

Jak správně čistit je třeba zjistit!

"Dělej vše tak, jak nejlépe umíš", praví jedno z toltéckých přísloví. I to čištění zubů se dá dělat správně a špatně. Tak si zopakujme zásady:

  • čistí se od dásní k zubům, jemnými krouživými pohyby (žádné drhnutí jak rejžákem),
  • žvýkací plochy až nakonec,
  • 2-3 x denně, jednou z toho používejte mezizubní kartáček a/nebo zubní nit,
  • pomalu a dlouho je lepší než rychle a zběsile,
  • po jídle s čištěním počkejte 30 minut,

Pár tipů na závěr:

  • Kartáček měňte ideálně jednou za 3 měsíce - až se štětinky začnou štěpit.
  • Pokud jste nemocní (chřipka/kašel/rýma...) počkejte až se uzdravíte a pak kartáček vyměňte.
  • Měňte i pasty - mikroflora v ústech si zvyká rychle a je třeba ji neustále překvapovat :-).
  • Vyberte si barvu, která vás zrovna baví a udělejte si z čištění zubů rituál.
  • A protože je Hydrophil o vodě, tak vězte, že kartáček stačí namočit a pak propláchnout. Voda nemusí téci celou dobu, co si čistíte zuby.
  • Buďte při čištění zubů hydro-pilní, vyplatí se to. :-)